Szkolenia BHP wstępne

NOWOŚĆ

Szkolenia BHP wstępne

Wstępne szkolenia BHP prowadzone przez naszą firmę mają na celu zaznajomienie nowo przyjętego pracownika, studenta czy ucznia odbywającego praktykę w danym zakładzie pracy z przepisami BHP zawartymi w kodeksie pracy, układach zbiorowych, regulaminach pracy, a także przepisami obowiązującymi w danym zakładzie oraz zasadami udzielania pierwszej pomocy.

 

Podstawa prawna: Pracodawca jest zobowiązany zapewnić przeszkolenie pracownika w zakresie BHP przed dopuszczeniem go do pracy oraz prowadzenie szkoleń okresowych w tym zakresie. ( art. 237 § 2KP)

 

KIEDY NALEŻY PRZEPROWADZIĆ SZKOLENIE?

Szkolenie wstępne BHP przeprowadza się po zatrudnieniu każdego nowego pracownika, stażysty czy praktykanta. Składa się z dwóch części: instrukażu ogólnego oraz stanowiskowego.

 

Instruktaż ogólny Instruktaż stanowiskowy

Przeprowadzany jest przez pracownika służby BHP.

Obejmuje wiedzę z zakresu przepisów BHP zawartych w kodeksie pracy, układach zbiorowych, regulaminie pracy, a także metod udzielania pierwsej pomocy i postępowania na wypadek pożaru.

 

Przeprowadzany jest przez  Pracodawcę lub przełożonego nowo zatrudnionej osoby, pod warunkiem, że posiada on odpowiednią wiedzę, doświadczenie i kwalifikacje.

Umożliwia nowemu pracownikowi zapoznanie się z warunkami panującymi na danym stanowisku, czynnikami środowiska pracy, ryzykiem zawodowym, sposobami ochrony przed zagrożeniami oraz przede wszystkim metodami bezpiecznego wykonywania pracy.

 

Każde szkolenie wstępne BHP zakończone jest wydaniem karty przeszkolenia wstępnego poświadczonej przez inspektora BHP oraz pracodawcę/przełożonego zatrudnionego pracownika.

 

DLACZEGO MY?

Galileum jest ośrodkiem szkoleniowym otwartym na potrzeby kursantów, jesteśmy elastyczni oraz dostosowujemy się do naszych klientów. Oferowane przez nas szkolenia są szczególnie atrakcyjne dla pracodawców, chcących przeszkolić konkretną grupę pracowników, są również w pełni dostosowane do potrzeb usługobiorcy, zgodne ze specyfikacją danej firmy.

Nasz ośrodek posiada bardzo szeroką kadrę dydaktyczną, dysponujemy wysoko wyspecjalizowanym zespołem działającym w każdej części Polski. Ze względów logistycznych jesteśmy w stanie bardzo szybko reagować na zagrożenia pojawiające się w Państwa firmie. Nasz pracownik, działający jako specjalista z zewnątrz jest w stanie obektywnie ocenić warunki pracy panujące w Państwa zakładzie, a dzięki wiedzy i doswiadczeniu zdobytym w wielu branżach zareagować o odpowiedni sposób minimalizując ryzyko wystąpienia wypadków przy pracy.

 


 

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

 

Masz dodatkowe pytania?

Prosimy o kontakt z wybranym oddziałem firmy bądź infolinią pod numerem telefonu: 801081246.

 

WYBIERZ ODDZIAŁ NASZEJ FIRMY
Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz Częstochowa Gdańsk
Gliwice Katowice Kielce Kraków Lublin
Łódź Olsztyn Opole Poznań Rzeszów
Szczecin Toruń Warszawa Wrocław Zielona Góra